czwartek, 21 czerwca 2012

Drink bananowy z czarną porzeczką

Jak opisać drinka idealnego? Ma być słodki i kolorowy, a najlepiej, żeby nie było w nim czuć alkoholu, wcale nie musi być mocny, a miło jak jest owocowy. Takie drinki najlepiej sprawdzają się w sezonie letnim, a że właśnie dzisiaj mamy pierwszy dzień lata, a przy okazji urodziny obchodzi ktoś z kim przyjaźnię się od lat wielu :-) I to nie byle jakie urodziny, bo „zmiana kodu- trójka z przodu" ;-) , to w koperkowej kuchni po prostu musiał powstać Drink bananowy z czarną porzeczką, po prostu musiał. Sto lat JB!Składniki:
20ml wódki
100ml soku/nektaru bananowego
3 kostki lodu
50ml soku/nektaru z czarnej porzeczki

Wykonanie:
Na dno dużego kieliszka lub wysokiej szklanki wlewamy wódkę i sok bananowy (im bardziej gęsty tym lepiej), wrzucamy kostki lodu i bardzo ostrożnie wlewamy, malutkim strumieniem, najlepiej celując w jedną z kostek, sok z czarnej porzeczki.
Przed wypiciem mieszamy ze sobą obie warstwy.
W składnikach podałam proporcje na jednego drinka, ale proponuję zrobić ich znacznie więcej ;-)


6 komentarzy:

 1. Ciekawe połączenie kolorów )

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie zdecydowanie inne proporcje banana i porzeczki - więcej banana, porzeczki mniej. Powiedziałbym, że coś w stylu 25ml porzeczki na 100ml banana. I osobiście wole jak się jednak też troszkę więcej wódki do tego wleje, ale to już jednak zależy od tego jak mocnego drinka kto woli. To tyle ode mnie ;).

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda galaktycznie. Jestem pod wrażeniem :D

  OdpowiedzUsuń
 5. dlaczego na zdjęciu sok porzeczkowy jest na dole skoro nalewamy go na samym końcu ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...